Zalety mieszkania na winogradach

Mieszkanie na Winogradach cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród rodowitych Poznaniaków, jak i osób przyjezdnych, które dopiero odkrywają liczne zalety tej dzielnicy. Dobra komunikacja, rozwinięta infrastruktura oraz dostęp do największych zielonych terenów Poznania sprawiają, że miejsce to jest atrakcyjne dla wszystkich: rodzin, osób starszych, aktywnych zawodowo oraz studentów korzystających z uroków życia w mieście.

Szukasz mieszkania?

Zalety mieszkania na winogradach

Mieszkania na Winogradach – tam, gdzie natura spotyka się z infrastrukturą miejską

Zalet mieszkania na Winogradach jest wiele. Położenie na mapie Poznania sprawia, że od lat mieszkańcy cieszyć się mogą tu bogato rozwiniętą infrastrukturą komunikacyjną oraz handlowo-usługową, sąsiadującą z największym klinem zieleni miasta. Mowa tu oczywiście o:

 • największym w Poznaniu Parku Cytadela – obejmuje on teren przeszło 100 h. To jedno z najczęściej wybieranych miejsc do wypoczynku i rekreacji na terenie miasta. Wśród zieleni kryje się wiele obiektów historycznych oraz kultury wartych odwiedzenia, m.in.:
  • Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań, a także liczne obiekty forteczne,
  • rzeźby i pomniki – Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami, Pomnik Bohaterów, zespół rzeźb “Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz, “Żalki” Krzysztofa Sołowieja, czy “Ziarno – Epitafium Życia” Andrzeja Banachowicza,
  • rozarium – przepiękny ogród różany,
  • od lat przyciągająca tłumy restauracja Umberto,
  • odbywają się tu także liczne wydarzenia kulturowe – każdy, kto posiada mieszkanie Poznań na Winogradach, ma je w zasięgu krótkiego spaceru. To na tym terenie najczęściej organizowane są np. Męskie Granie, różnego typu warsztaty, sesje sportowe, czy pikniki tematyczne.
 • Wartostradzie – wystarczy wyjść z Parku Cytadela, przejść ulicę Szelągowską, aby znaleźć się na popularnej w Poznaniu Wartostradzie, osiągającej ponad 10 km długości. Odpowiednia nawierzchnia, oświetlona trasa i monitoring sprawiają, że chętnie uczęszczana jest ona zarówno przez pieszych, rowerzystów, rolkarzy, czy biegaczy.

Mieszkanie na Winogradach – połączenia tramwajowe i autobusowe 

Wymieniając zalety mieszkania na Winogradach nie można także zapomnieć o świetnie zorganizowanej komunikacji miejskiej, dzięki której mieszkańcy – chcąc udać się w różne zakątki Poznania, ze spokojem mogą pozostawić samochód w garażu. Znajdziemy tu:

 • sieć linii tramwajowych, w tym m.in. trasę tramwajową “Pestki” – dzięki niej błyskawicznie można dostać się do centrum, na dworzec PKP i PKS, galerii handlowych, czy kina. Liczne połączenia znajdujące się w pobliżu Cytadeli, gdzie aktualnie kursuje tramwaj 3, 7 oraz 10, także pozwalają błyskawicznie przemieścić  się w kierunku centrum,
 • wiele przystanków autobusowych, które sprawnie poruszają się w wielu kierunkach miasta.

Różnorodność zabudowy

Zaletą mieszkania na Winogradach jest sama dzielnica, która obfituje w wiele różnorodnych typów zabudowy, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. W sąsiedztwie Cytadeli przeważają niskie budynki – wille i kamienice. Idąc dalej w kierunku północy trafiamy na osiedla, gdzie dominują wielokondygnacyjne bloki, przedzielone zielenią z placami zabaw, skwerami i parkami. Znajdziemy tu lokalne sklepy, markety oraz punkty usługowe i gastronomiczne.

Mieszkania Poznań Winogrady skrywają wiele zalet. Posiadając własne cztery kąty w tej dzielnicy można mieć pewność, że wszystko, czego potrzeba do wygodnego życia na co dzień, jest tu pod ręką. Dzięki dużej ilości zieleni o każdej porze roku teren ten maluje się w innych barwach. Warto poznać je wszystkie. Polecamy:

Szukasz mieszkania?