Jakie są zalety kupna mieszkania od dewelopera? 

Zastanawiasz się, jakie są zalety kupna mieszkania od dewelopera, ponieważ chcesz zainwestować w nieruchomość? Nowy lokal ma dużą przewagę nad tym z rynku wtórnego, dlatego też znajduje wielu zwolenników i jest bardzo popularnym przedmiotem obrotu na rynku mieszkaniowym. Poznaj plusy zakupu oraz korzystania z lokalu z tzw. “pierwszej ręki”. 

Szukasz mieszkania?

Jakie są zalety kupna mieszkania od dewelopera? 

Jakie są zalety mieszkania kupionego od dewelopera?

Największe zalety mieszkania deweloperskiego to między innymi fakt, że są one po prostu nowe. Wszystkie materiały i instalacje użyte w lokalach oraz całym budynku są objęte gwarancją oraz nie zostały poddane próbie czasu. Drugą zaletą, która jest ceniona przez większość osób, to szansa na własne wykończenie i urządzenie mieszkania w dowolnym stylu. W przeciwieństwie do lokali z rynku wtórnego mieszkanie deweloperskie jest przygotowane do pierwszej aranżacji. Daje możliwość świeżego spojrzenia na dostępną przestrzeń.

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się także ciekawym podejściem do architektury. Oryginalny projekt elewacji, dbałość o jasne wnętrza przy zachowaniu jak największego poczucia prywatności mieszkańców, czy nietypowe części wspólne – to kolejne zalety mieszkania od dewelopera, które można spotkać w nowych inwestycjach. 

Inwestorzy dbają także o wygodę użytkowników planując nowoczesne windy, czy miejsca postojowe w ramach indywidualnych garaży, podziemnych hal garażowych lub miejsc naziemnych. Dużą uwagę deweloperzy przywiązują także do atrakcyjnych części wspólnych. Do takich przestrzeni zaliczamy m.in. dziedzińce, w których pojawiają się place zabaw, zieleń, alejki, ciekawe elementy małej architektury jak ławeczki czy klimatyczne oświetlenie.  

Coraz częściej deweloperzy stawiają na poprawę bilansu ekologicznego miejsca, w którym realizują nową inwestycję. Oznacza to, że teren, na którym powstają nowe mieszkania w mieście Poznań, w maksymalny sposób zostaje pokryty zielenią. Pozwala to na wygospodarowanie trawników oraz posadzenie krzewów i drzew w części parteru

Jakie mieszkanie od dewelopera kupić?

Jeśli już wiesz, jakie są zalety kupna mieszkania od dewelopera, to dużo łatwiej będzie Ci wybrać lokal, który spełni Twoje oczekiwania. Deweloper dysponuje wówczas pełną gamą dostępnych w inwestycji mieszkań. Wraz z upływem czasu liczba lokali ubywa. Mieszkania 3-pokojowe Poznań będą idealne dla pary i ludzi młodych, którzy wkraczają w dorosłe życie. Mieszkania 4-pokojowe Poznań oraz mieszkania 5-pokojowe Poznań to dobra inwestycja dla rodzin z dziećmi.

Nowoczesne, prestiżowe inwestycje są z reguły kameralne tak, aby zapewnić mieszkańcom dużo prywatności. Z ponadstandardowych udogodnień można znaleźć między innymi elektrycznie sterowane markizy ogrodowe, żaluzje fasadowe, ogrzewanie podłogowe, duże, drewniane okna, czy też przestronne salony wysokie na dwie kondygnacje. Atrakcyjność tego typu projektów wiąże się także z ich lokalizacją. Inwestycje te powstają w niedalekiej odległości od centrum miasta, co również zwiększa komfort i wygodę mieszkania.

Szukasz mieszkania?