Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera? Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego

Planujesz kupić nowe mieszkanie i zastanawiasz się, ile pracy trzeba będzie przy nim wykonać jeszcze przed przeprowadzką? Z tego artykułu dowiesz się, jak wykończyć mieszkanie od dewelopera. Podpowiadamy co będzie do zrobienia i jak najlepiej zaplanować kolejne prace, aby wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo. 

Szukasz mieszkania?

Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera? Koszt wykończenia mieszkania deweloperskiego

Wykończenie mieszkania od dewelopera - co obejmuje stan deweloperski? 

Wykończenie mieszkania od dewelopera bywa różne. Stan deweloperski odnosi się do lokali, w których najczęściej nie ma położonych podłóg, zamontowanych drzwi wewnętrznych, a ściany są zagruntowane w kolorze białym. Nie znajdziemy również białego montażu i płytek w łazience. Szczegóły dotyczące standardu oddawanych mieszkań mogą różnić się u każdego dewelopera. Warto dopytać o to przed podpisaniem umowy, by mieć pełny obraz prac i związanych z nimi kosztów, które trzeba będzie ponieść.

Wykończenie mieszkania od dewelopera krok po kroku

W jaki sposób wykończyć mieszkanie od dewelopera? Warto sporządzić plan oraz harmonogram prac do wykonania, określając przy tym ich zakres i priorytety, czyli najważniejsze czynności, bez których trudno będzie przejść do kolejnych zadań. Na tym etapie można także oszacować wstępny koszt wykończenia mieszkania od dewelopera, zakładając pewien poziom odchyleń, które mogą wystąpić na etapie realizacji.

Jak powinno wyglądać wykończenie mieszkania od dewelopera krok po kroku? Na początku niezwykle istotne jest wykonanie zmian w istniejącej instalacji elektrycznej. Mowa np. o przesunięciu lub dodaniu gniazdek, zmiany położenia lamp lub dodatkowych punktach oświetlenia. Równolegle warto zaplanować prace w łazience. Cięcie i układanie płytek oraz montaż armatury wymagać będzie pewnej przestrzeni. Kiedy ten etap jest zamknięty, można przejść do malowania ścian oraz kładzenia podłóg - płytek i  paneli.  Na końcu  planujemy zamontowanie drzwi wewnętrznych. Niektórzy odchodzą od montowania drzwi do salonu czy kuchni, podążając za modą na otwarte przestrzenie, jednak na pewno warto je umieścić w łazience i sypialni. 

Kiedy gotowe są podłogi, ściany i drzwi, można przejść do montowania mebli i sprzętów w kuchni. Zwieńczeniem wykończenia mieszkania od deweloper będzie wstawienie elementów wyposażenia do pozostałych pomieszczeń - salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, przedpokoju. Ostatni etap to już sama przyjemność: dobór i umieszczenie elementów dekoracyjnych, takich jak oświetlenie, rośliny, dywany, zasłony, akcesoria łazienkowe i kuchenne. 

Kiedy plan zostanie wykonany, przychodzi czas na przeprowadzkę do nowego lokalu. Ostatecznie ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera? To wszystko zależy od przyjętych standardów i preferowanej półki cenowej produktów. 

Wykończenie mieszkania przez dewelopera

Osoby, które nie orientują się w tych zagadnieniach, mogą rozważyć zatrudnienie architekta, który zaplanuje funkcjonalne wnętrza zgodnie z ich preferencjami. Bardzo popularną opcją jest także wykończenie mieszkania przez dewelopera. Oferta najczęściej nazywana jest “wykończeniem lokalu pod klucz”. 

Deweloperzy proponują usługę doświadczonego zespołu architektów oraz wykonawców. To znacznie przyspiesza cały proces urządzania mieszkania, ponieważ projektant dobrze zna inwestycję, a ekipy znacznie szybciej rozpoczynają prace w lokalu. Ostatecznie rozwiązanie to może okazać się także korzystniejsze finansowo z uwagi na przejrzystą wycenę oraz brak dodatkowych ukrytych opłat. Taką propozycję dla swoich klientów ma np. deweloper Area Development. Mieszkania w Poznaniu na kameralnym osiedlu Murawa 2 dostępne są w opcji pełnego wykończenia pod klucz. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą lokali:

Szukasz mieszkania?